Süper loto tahmini almak için TAHMİN AL butonuna tıklayınız.
Süper Loto

Türkiye’de oynanan tahmin oyunlarından biri olan Süper Loto, 1-54 arasındaki sayılardan toplamda altı adet sayı seçerek oynanan bir lotodur. Süper Loto’dan bir ikramiye kazanabilmek için en azından üç adet sayıyı bilmeniz gerekmektedir. Toplamda altı adet sayıyı tahmin etmeniz durumunda ise en büyük ikramiyeyi kazanabilirsiniz. Süper Loto oyununda da devir işlemi yapılmaktadır.

Süper Loto Ne Zaman Oynanır?

Süper Loto çekilişi, her hafta perşembe günü Millî Piyango İdaresi tarafından yapılır. Pazartesi günü oynadığınız Süper Loto, sonuçlarını perşembe günü yapılacak çekilişle öğrenebilirsiniz. Cuma günü oynadığınız lotoları da, bir sonraki hafta perşembe günü öğrenebilirsiniz. Çekilişler, noter huzurunda Millî Piyango İdaresi tarafından gerçekleştirilir.

Süper Loto Kolon Ücreti Ne Kadardır?

Genellikle her sene Süper Loto kolon ücretlerine zam gelmektedir. Güncel olarak 1 adet Süper Loto kolonu oynama bedeli 2 TL’dir. Süper Loto’yu tüm bayilerden oynayabilirsiniz.

Kazandığım İkramiyeyi Ne Zaman Alabilirim?

Tahminler doğrultusunda kazandığınız ikramiye bedelini, çekiliş yapıldıktan hemen sonraki gün kupon çıktısını ibraz ederek alabilirsiniz. Ancak ikramiye alımları için zamanaşımı süreci bulunmaktadır. Bu süreç, bir sene ile sınırlandırılmıştır. Eğer ikramiye çekilişinden sonra bir yıl içerisinde ikramiyeleri almazsanız, hakkınızı yitirmektesiniz.

Kimlere İkramiye Verilir?

Süper Loto oyununda, tahmini yapılan 6 sayıdan hepsini bilenlere büyük ikramiye bedeli ödenir. İkramiye alabilmeye hak kazanmak için en az 3 adet sayıyı doğru tahmin etmeniz gerekmektedir. Oyun dâhilinde 3 bilen en düşük ikramiyeyi alırken, 6 bilen en yüksek ikramiyeyi almaya hak kazanır.

İkramiyeler Nereden Alınır?

Millî Piyango İdaresi tarafından yapılan Süper Loto çekilişinde kazandığınız ikramiyeler, eğer 3 ve 4 sayıyı doğru tahmin ettiyseniz bayiler tarafından ödenir. 5 adet sayıyı tahmin edenler ise ikramiyelerini bayilerden alabilecekleri gibi, Millî Piyango İdaresi’nin şubelerinden de alabilirler. Yalnız altı adet sayıyı tahmin edip büyük ikramiyeyi kazananlar, Genel Müdürlük aracılığıyla ödüllerini alabilmektedirler.

Süper Loto Tahmin

Süper Loto, diğer loto oyunlarına göre daha kıymetli ve zor bir şans oyunudur. Sitemizde, güncel kombinasyon ve en çok çıkan sayılara göre yapılmış özel çekiliş tahmin aracı vardır. Bu tahmin aracılığıyla Süper Loto kolonlarını oynayabilirsiniz.