Sayısal loto tahmini almak için TAHMİN AL butonuna tıklayınız.

Sayısal Loto

Lothar Lammers isimli bir Alman tarafından geliştirilen Sayısal Loto, Türkiye’de ilk defa 1996 yılında oynanmıştır. Oyunun temel mantığı, 1-49 arasındaki sayılardan toplamda 6 adet sayı seçmeniz ve bunun çekiliş sonucunda doğru çıkmasını tahmin etmeniz üzerine kuruludur. Bir şans oyunu olan Sayısal Loto, Almanya’da ortaya çıkışından sonra kısa sürede tüm Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’ne yayılmıştır.

Sayısal Loto Ne Zaman Oynanır?

Haftanın her günü oynanabilen Sayısal Loto çekilişi, her cumartesi ve çarşamba akşamı Millî Piyango İdaresi tarafından noter huzurunda gerçekleştirilir. İdare, her hafta çekilişleri farklı mekânlarda ve şehirlerde yapmak yetkisine sâhiptir.

Sayısal Loto Kolon Ücreti Ne Kadardır?

İdare tarafından belirlenen bir kolonluk Sayısal Loto oynama ücreti 1,5 TL’dir. Sayısal Loto’lar, Millî Piyango İdaresi’nin ruhsatlı bayileri ve gezici yetkili bayileri tarafından oynatılabilir.

Kazandığım İkramiyeyi Ne Zaman Alabilirim?

Sayısal Loto kuponlarından kazandığınız ikramiyeyi, en küçük tutar ya da en büyük tutar olsa bile, çekilişin yapıldığı tarihten başlamak üzere bir sene içerisinde almak zorundasınız. Bir sene boyunca alınmayan ikramiyeler, geçerliliğini kaybetmektedir.

Kimlere İkramiye Verilir?

Sayısal Loto çekilişinde 6 adet sayı belirlenerek, bu sayıları bilen kişilere büyük ikramiye dağıtılır. İkramiye alabilmek için en az üç sayıyı tahmin etmek gerekiyor. Çekiliş sonucunda belirlenen sayılardan 3, 4, 5 ve 6 tanesini tahmin edenlere ikramiye ödenir. Eğer altı bilen çıkmazsa, büyük ikramiye dört hafta kadar katlanarak devreder. Ancak beşinci hafta da altı bilen çıkmazsa, ikramiye tutarı beş bilen kişiler arasında paylaştırılır.

İkramiyeler Nereden Alınır?

Kazanılan ikramiyeler Millî Piyango İdareleri tarafından ödenir. Eğer Sayısal Loto’dan 3 ve 4 sayı tahmin etiyseniz, bayiler aracılığıyla ikramiyenizi alabilirsiniz. 5 sayı tahmin edenler de bayiler ya da Millî Piyango İdaresi’nin şubelerinden ikramiyelerini alabilirler. Ancak tüm sayıları doğru tahmin edenler, ikramiyelerini sâdece Millî Piyango İdaresi’nin Genel Müdürlüğü tarafından alabilirler.

Sayısal Loto Tahmin

Sitemizde, 49 sayı içerisinde 6 adet sayı belirlenerek Sayısal Loto tahminleri yapılmaktadır. Yapılan tahminler, son on yılın çıkmış sayılarından oluşturulan özel kombinasyonlar aracılığıyla yapılmaktadır. Bu nedenle siz de muhakkak sitemizdeki tahmin aracını kullanmalısınız.